Чесний аналіз: чому сучасні клініки відмовилися від базальної імплантації?
Базальна імплантація зубів: що це і коли застосовується
Все нове – це добре забуте старе
Як проходить процедура протезування
5 причин, через які вибирають методику
Мінуси, які перекривають всі позитивні сторони
Сьогодні імплантація зубів вважається застарілим і досить травматичним способом відновити зубний ряд. Вирішити питання можна більш сучасними підходами, проте деякі пацієнти досі цікавляться цією послугою. У нашій статті розглянемо, що собою являє подібна технологія, її позитивні сторони, а також, чому в стоматологічному центрі Ora Pro Clinic не використовують таку методику.
Базальна імплантація зубів: що це і коли застосовується
Технологія передбачає установку імплантатів в глибокі кісткові шари, в тому числі в самий щільний – базальний, чим і пояснюється назва. Вона застосовується в тих випадках, коли відзначається атрофія кісткової тканини. Саме внаслідок цієї проблеми стандартні методи лікування не можна використовувати без додаткової кісткової пластики.
Імплантати при такому рішенні істотно відрізняються від аналогів за своєю конструкцією. Зовні вони нагадують перевернуту букву «Т». Вони можуть виготовлятися з м’якого сплаву титану, ванадію, алюмінію. Такі штифти – довші і широкі в порівнянні зі звичайними коренеподібними имплантами. Збільшені розміри обумовлені тим, що вони ставляться в глибинні відділи щелепи.
Все нове – це добре забуте старе
Помилково вважати, що базальна імплантація стала проривом в сучасній медицині. Представлена методика вже існувала раніше – в 50-х роках минулого століття. У той час імплантати називалися пластинчастими. Вони не мали такої геометричної досконалості, як нові моделі, та їх установка була більш небезпечною. Дослідження в цій сфері продемонстрували, що класична технологія виграє у базальних імплантів, які викликали ряд ускладнень. З розвитком медицини вони знову з’явилися в стоматології, але вже в більш вдосконаленому вигляді.
Як проходить процедура протезування
Як і при будь-якій імплантації, все починається з підготовчого етапу. Діагностика може займати кілька днів. На прийомі лікар виконує оцінку і обробку ротової порожнини при наявності проблем, аналізує масу кісткової тканини, робить рентген і комп’ютерну томографію. Пацієнт також повинен здати кров і проінформувати доктора про хронічні захворювання, якщо такі є.
Якщо протипоказання відсутні, імплантолог підбирає підходящий варіант і під місцевою анестезією встановлює імплантати. Як тільки подіяло знеболююче, робиться прокол і впроваджується штифт. У більшості випадків коронка ставиться через 2-3 дня. Глибина залежить від ступеня атрофії кісткової тканини. Найчастіше для фіксації може використовуватися вилична кістка або силові лінії черепа. При жуванні навантаження йде на протез, який передає його імплантам. В окремих ситуаціях може підвищуватися температура при базальної імплантації, якщо пацієнт нервує або переживає сильний стрес.
5 причин, через які вибирають методику
- Необхідність в малому обсязі кісткової тканини – стрижень входить в глибинний кістковий шар.
- Доцільність при відсутності трьох і більше зубів.
- Головний плюс – протезування відразу після імплантації, не потрібно чекати, поки стрижні приживуться в кістки.
- Скорочення кількості відвідувань клініки: процедура виконується за 3-5 днів, а в деяких випадках – в день видалення зубів.
- Не потрібно проведення супутніх операцій.
Мінуси, які перекривають всі позитивні сторони
Цікавий факт: в США і багатьох європейських країнах практично відмовилися від базальної імплантації через можливих ускладнень. Фахівці клініки Ora Pro Clinic також не використовують вказаний спосіб через наступні його недоліки:
- Висока травматичність втручання. Від прихильників методики можна почути про малоінвазивність при імплантації штифтів, проте це не так.
- Відшарування слизової і окістя, випилювання отвора в кістці до базальних шарів – все це призводить до періоду загоєння, який триває не менше 2 тижнів. Може спостерігатися підвищена температура після базальної імплантації.
- Низькі естетичні показники і неприродність, оскільки навіть при вираженій атрофії не нарощується кістка.
- Виключається відновлення анатомічної форми кореневої частини зубів, тому зменшується функціональна стійкість і як результат – гірше витримується жувальне навантаження.
- Імпланти не інтегруються. Відсутній період приживлення, тому організм може визначити вироби як чужорідне тіло і почати атакувати їх.
Не поспішайте давати згоду на базальну технологію. Краще ознайомитися з думкою різних лікарів і вибрати оптимальний варіант. У Ora Pro Clinic НЕ використовується описана методика, оскільки ми пропонуємо виключно надійні і сучасні рішення, які визнані лікарями на світовому рівні. Ознайомитися з нашими пропозиціями ви можете на сайті або проконсультуйтесь по телефону у нашого менеджера.