Ora pro
професійний підхід до лікування зубів строго відповідно до міжнародних стандартів і європейським протоколам, а також відповідно до стандартів Міністерства Охорони здоров'я України.
Пн - Пт с 9:00 до 20:00
Сб - Нд с 9:00 до 17:00

Чи потрібно лікувати молочні зуби або чекати, коли вони випадуть самі?

Головна  /  Лікування карієсу молочних зубів   /  Чи потрібно лікувати молочні зуби або чекати, коли вони випадуть самі?

Чи потрібно лікувати молочні зуби або чекати, коли вони випадуть самі?

Лікувати молочні зуби або не лікувати?

Особливості молочних зубів

Які захворювання молочних зубів лікують в Ora Pro Clinic?

Види лікування молочних зубів

Які переваги лікування молочних зубів у клініці Ora Pro Clinic?

Підтримувати здоровий стан перших зубів у малюка ще важливіше, ніж постійних, тому лікування молочних зубів є важливим завданням дитячих стоматологів. У Ora Pro Clinic всі маніпуляції виконують так, щоб у дитини не сформувався страх перед лікуванням у стоматолога. Психологічний підхід, комфорт та привабливе ставлення, сучасне обладнання гарантують не тільки якісну допомогу, а й відсутність стресу.

Лікувати молочні зуби або не лікувати?

Таким питанням часто задаються молоді батьки. «Навіщо мучити дитину, якщо молочні зуби все одно випадуть? Лікування не тільки стрес для малюка, але і марно витрачені гроші ». Такі міркування – це злочин проти здоров’я малюка. Невилікуваний молочні зуби є джерелом постійної інфекції в організмі.
У більшості дітей в період росту молочних зубок виявляються стоматологічні патології. Причиною цих захворювань є ускладнення карієсу – пульпіт, періодонтит. Вони є наслідком відмови або неправильної тактики лікування молочних зубів.
Навіть якщо в зубки дитини немає каріозних порожнин, але є ознаки інших стоматологічних захворювань або початкова стадія карієсу, потрібно негайно відвідати стоматолога. Адже присутність хвороботворних бактерій в роті дитини:

 • знижує імунітет;
 • підвищує ризик виникнення ГРЗ, фарингітів, ларингітів, захворювань шлунково-кишкового тракту, хвороб легеневої системи, серця.

Молочні зуби не прорізуються і не випадають одномоментно, тому при ранньому появі карієс поширюється на сусідні, знову з’явилися зуби. Інфекції вражають зачатки постійних зубів, і вони можуть прорізатися з уже наявними аномаліями.
Також молочні зубки відіграють велику роль у формуванні правильного прикусу. Якщо доведеться видаляти молочний зуб, то інші будуть змінювати своє місце розташування, що завадить нормальному прорізування постійних зубів.Деякі батьки замість лікування воліють вирвати хворий зуб. Це економить кошти і час. Але несвоєчасне випадання або видалення молочних зубів призводить до:

 • викривлення; /li>
 • скупченості або утворення проміжків;
 • аномалії величини щелепи.

Зуби не тільки призначені для пережовування їжі. Вони беруть участь в мовної функції. Відсутність декількох одиниць відбивається на вимові, ускладнює мова дитини і призводить до насмішок однолітків, соціальної дезадаптації.
Малюк з почорнілими зубками і неприємним запахом з рота ризикує стати ізгоєм в дитячому колективі і заробити психоемоційні порушення. Тому на питання – лікувати чи ні молочні зуби, існує тільки одна відповідь – якщо батьки піклуються про здоров’я і благополуччя свого чада, то необхідно регулярно відвідувати дитячу стоматологію.

Особливості молочних зубів

У малюків в період молочного прикусу ризик розвитку стоматологічних захворювань набагато вище, ніж у дорослих, і прогресують вони набагато швидше.
Це обумовлено особливостями будови і стану дитячої зубощелепної системи:

 • коронки зуба мають невеликий розмір;
 • тонкий шар емалі і твердої тканини – дентину, особливо на жувальних поверхнях коронки;
 • низький рівень мінералізації тканин;
 • відсутність так званих «імунних зон», в яких карієс не розвивається завдяки природній очищенні їх від нальоту;
 • досить великий обсяг пульпи і її високу «стояння» через тонкого шару твердих тканин, що захищають внутрішні структури від зовнішніх впливів;
 • широкі і короткі канальці в дентині, через що токсини і мікроби легко проникають всередину зуба;
 • перед випаданням молочного зуба відбувається «розсмоктування» його кореня, що супроводжується зниженням захисних властивостей і зростанням ризику патології коренів;
 • відмінність в нахилі коренів зубів, що обумовлено наявністю під ними зачатків постійних.

Всі ці особливості не тільки обумовлюють високий ризик розвитку карієсу молочних зубів, але і впливають на техніку їх лікування.

Які захворювання молочних зубів лікують в Ora Pro Clinic?

У стоматологічній клініці Ora Pro Clinic лікують такі захворювання молочних зубів:

 • карієс – інфекційне ураження тканин зубів, що призводить до їх руйнування;
 • пульпіт – запалення внутрішньої частини зуба, яке розвивається при відсутності або неправильному лікуванні карієсу;
 • періодонтит – прогресування пульпіту призводить до ураження всієї пульпи зуба, навіть в кореневій його частини.

Види лікування молочних зубів

Метод лікування стоматолог вибирає залежно від виду і тяжкості патології, етапи формування змінних зубів, індивідуальних особливостей будови зубощелепної системи малюка і його схильності до процедури. У дитячої стоматології застосовують такі методи лікування молочних зубів:

 1. Сріблення емалі – цей метод ще недавно був дуже популярний, а сьогодні поступається місцем більш безпечним і ефективним технологіям. Він має більше недоліків, ніж переваг, так як ефективний тільки при поверхневому карієсі, і після сріблення зуб стає чорним, зберігаючи неестетичний вигляд до випадання.
 2. Озонування – мета та ж, що і при сріблення – запобігти прогресуванню карієсу на ранній стадії, але результат відрізняється відсутністю почорніння.
 3. Реминерализация – застосування спеціальних паст, які містять кальцій, фтор, фосфор. Їх наносять на коронку зуба для укріплення емалі. Використовують метод як для профілактики, так і для лікування карієсу на стадії плями.
 4. Герметизація фісур – з метою профілактики карієсу жувальну поверхню зуба покривають спеціальною речовиною – стеклоїономерних цементом. В результаті заповнення складок (фісур) в них не скупчуються залишки їжі, наліт і мікроорганізми, що викликають руйнування коронки. Матеріал не тільки надає механічний захист, а й виділяє фтор, який зміцнює тканини зуба.

Якщо методи профілактики не допомогли і карієс розвинувся, то застосовуються такі техніки лікування захворювання:

 1. Пряме покриття пульпи – якщо внутрішні тканини зуба не пошкоджені, не мають ознак запалення, а дефект твердих тканин не перевищує 1 мм, то рану герметично закривають стоматологічним матеріалом з кальцієм і іншими мінералами для відновлення форми коронки і збереження життєздатності зуба.
 2. Пульпотомія – видалення ураженої частини пульпи в коронці і збереження її в коренях, щоб зуб міг продовжувати розвиватися.
 3. пульпектоміі – повне видалення пульпи з наступним пломбуванням каналів.

Тільки в крайньому випадку, коли врятувати зуб неможливо, стоматологи видаляють його. Якщо до появи постійних зубів ще багато часу, то можливо протезування, щоб уникнути порушення прикусу та інших ускладнень.

Які переваги лікування молочних зубів у клініці Ora Pro Clinic?

Для того щоб зубки малюка були здоровими, необхідно регулярно відвідувати стоматолога. Фахівці клініки спостерігають за станом ротової порожнини, консультують батьків, як правильно здійснювати гігієнічні процедури. Спостереження дозволяє на ранній стадії помітити ознаки патології, так як більшість захворювань молочних зубів протікає безсимптомно, і тільки фахівець може виявити їх на самому початку.
У клініці є діагностичний кабінет, оснащений сучасною технікою, що дозволяє безпечно і інформативно досліджувати стан зубів дитини. Виявлені на початковій стадії захворювання дозволяють уникнути застосування радикальних заходів і зберегти цілісність зубного ряду.
При регулярному відвідуванні лікаря і своєчасному виявленні ознак патології перевага віддається терапевтичним технікам. Вони не супроводжуються больовими відчуттями, не викликають дискомфорту, страху. При цьому зуб зберігає свою структуру і функції.
Сучасні методи лікування дозволяють уникнути застосування бормашини, якої бояться всі діти. Раціональний підхід до знеболення дозволяє зробити всі процедури безболісними і не завдати шкоди дитячому організму. Уважний персонал, приваблива обстановка, відсутність болю призводить до того, що діти безбоязно відвідують Ora Pro Clinic.
У клініці гарантований індивідуальний підхід до складання плану лікування і вибору найефективніших методик. Фахівці також враховують психоемоційний стан дитини та її здатність спокійно реагувати на маніпуляції лікаря. Вартість процедур залежить від безлічі факторів. Детальніше ціну лікування можна дізнатися на сайті або по телефону.