Ora pro
професійний підхід до лікування зубів строго відповідно до міжнародних стандартів і європейським протоколам, а також відповідно до стандартів Міністерства Охорони здоров'я України.
Пн - Пт с 9:00 до 20:00
Сб - Нд с 9:00 до 17:00

Чому відчувається пульсуючий біль у зубі і що робити, щоб позбутися від нього?

Головна  /  Лікування пульпіту   /  Чому відчувається пульсуючий біль у зубі і що робити, щоб позбутися від нього?

Чому відчувається пульсуючий біль у зубі і що робити, щоб позбутися від нього?

Причини пульсації в зубі
Що робити при пульсуючому зубному болю?
Лікування в Ora Pro Clinic

Пульсуючий біль в зубі може супроводжувати різні стоматологічні захворювання. Часто пацієнти намагаються самостійно усунути больовий синдром, використовуючи знеболюючі препарати. Таке лікування небезпечно, так як людина втрачає початок захворювання, «маскує симптоми» і чекає розвитку ускладнень. Фахівці Ora Pro Clinic (Київ) рекомендують не терпіти біль, а негайно звернутися в клініку.

Причини пульсації в зубі

Гостра пульсуючий біль в зубі – ознака запального процесу. Біль сигналізує про порушення, що відбуваються в тканинах зуба і яснах. Цей симптом може супроводжувати різні стоматологічні захворювання і стани:

 1. Карієс. При ньому пульсуючий біль виникає на 2-3 стадії руйнування зуба. його викликають температурні зовнішні впливи – холодна або гаряча їжа, питво. Біль також виникає при прийомі солодкої / солоної їжі. При підозрі на карієс у дитини необхідно реагувати якомога швидше. Купірування болю домашніми засобами не повинно стати приводом для відкладання візиту до лікаря, так як у дитячому віці карієс стрімко прогресує і призводить до серйозних ускладнень, в тому числі і у віддаленому майбутньому.
 2. Пульпіт. При хвороби речовини, що виділяються патогенними мікроорганізмами, впливають на тканини зуба (пульпу), викликаючи сильне запалення. Захворювання супроводжується пульсацією, болем, які у вечірній час можуть посилюватися.
 3. Періодонтит. Освіта запального процесу на верхівці кореня призводить до подразнення нервових закінчень в тканинах і хворобливих відчуттів. При апикальном періодонтиті біль може бути відсутнім, але пацієнт відчуває виразну пульсацію в яснах і щелепі. Больовий синдром розвивається при різних видах навантажень – пережовуванні їжі, чищення зубів, придавливанні місця ураження.

Обидві патології (пульпіт і періодонтит) вимагають негайного звернення до лікаря, так як якщо не лікувати пульпіт, він швидко переходить в періодонтит, а якщо не лікувати періодонтит він може перейти в абсцес, тоді це може призвести до втрати зуба.

Інші причини пульсації в зубі:

 1. Інфекція, занесена при лікуванні кореневого каналу, або неякісно «убитий» нерв викликають біль і пульсацію, які відчуваються під коронкою або накладкою.
 2. Після установки пломби. Якщо пломба тимчасова, то пацієнт може протягом декількох днів відчувати болючі «посмикування». Вони допомагають відстежити процеси, що викликаються лікарським препаратом, і реакцію на пломбу. Але коли біль відчувається під постійною пломбою, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря.
 3. Після хірургічної операції. Видалення зубів, особливо молярів і зубів мудрості, вимагає складних маніпуляцій. Протягом деякого часу після оперативного втручання біль обумовлюють відновлювальні процеси в пошкоджених тканинах. Якщо болить довше, то синдром може бути ознакою інфікування і нагноєння зубної лунки – альвеолита.

Пульсуючий біль не завжди є симптомом стоматологічних патологій. Вона може супроводжувати і інші порушення в організмі:

 • гайморит;
 • хвороби шлунково-кишкового тракту;
 • захворювання печінки.

Причин так багато, що тільки після обстеження фахівець зможе назвати фактор. У будь-якому випадку, якщо відзначається пульсуюча зубний біль, що робити в конкретному випадку, визначить стоматолог. При необхідності він порекомендує відвідати вузькопрофільного фахівця.

Що робити при пульсуючому зубному болю?

Перша допомога при купировании больового синдрому полягає в наступних діях:

 • обережно, без сильного натискання, почистити зуби;
 • обполіскувати порожнину рота відваром лікарських рослин або содово-сольовим розчином;
 • записатися на прийом до стоматолога.

Як тільки пульсуючий біль виник, слід негайно звернутися за професійною допомогою. Лікар проведе обстеження і призначить лікування. Але якщо такої можливості немає, то для усунення больових відчуттів можна скористатися анальгетиками або домашніми засобами.

Знеболюючі

При виборі ефективного знеболюючого необхідно керуватися характером больового синдрому. При несильному болю і вираженої пульсації можна використовувати НПЗЗ – Аспірин, Парацетамол, Ібупрофен, Кетанов, Кеторол. Вони на кілька годин заспокоять біль і допоможуть протриматися до візиту до лікаря. Якщо біль посилюється до вечора, то допоможуть спазмолітики – Мовалис, Кетопрофен.

При інтенсивної пульсації в яснах і щелепи необхідні більш сильні препарати:

 • Найз;
 • Кетанов;
 • Аертал;
 • Німесил;
 • Нурофен;
 • Кеторолак.

Часто пульсуючий зубний біль виникає у вагітних. Недолік мінеральних речовин, зміна гормонального фону, формування кісткової системи плода призводять до загострення хронічних стоматологічних захворювань, розвитку карієсу, пульпіту. Складність в тому, що під час вагітності більшість анальгетиків застосовувати не можна. У I і III триместрі заборонено застосовувати лікарські препарати, тому варто використовувати народні рецепти.

Застосування анальгетиків і спазмолітиків не вирішує проблему. Препарати тільки на час усувають синдром, а позбутися від причини допоможе тільки стоматологічне лікування.

Лікування в Ora Pro Clinic

Лікуванням основних причин пульсуючого болю в зубі – пульпіту і періодонтиту, успішно займаються фахівці клініки Ora Pro Clinic. Від якості, ретельності і акуратності залежить результат ендодонтичного лікування. Завдяки наявності власної діагностичної лабораторії підтвердження діагнозу, лабораторні та апаратні дослідження виконуються швидко і якісно. Сучасне діагностичне обладнання дозволяє виявити патологію на ранній стадії і вчасно почати лікування.
Пульпіт в клініці лікують 2 методами:

 • в один візит;
 • в два візити.

Найчастіше лікування проходить в один візит. Лікування кореневих каналів проводить доктор-ендодонт під спеціальним стоматологічним мікроскопом, тому що система кореневих каналів вариабельна, лікування без візуального контролю зі збільшенням, не дає можливості провести це якісно. Тому лікування під мікроскопом найчастіше дає самий позитивний результат лікування на багато років.

Ora Pro Clinic застосовує найсучасніший стоматологічний мікроскоп з великим збільшенням, він також укомплектований відеокамерою, яка проводить запис процесу лікування кореневих каналів.

Метод лікування в два візити застосовується ендодонтії в разі якщо не вдається в перший візит повністю осушити канали для необхідної повноцінної обтурації (пломбування). У такому випадку лікар залишає в кореневих каналах протизапальну пасту і в наступний візит проводить необхідну пломбування кореневої системи.

Мікроскоп дозволяє побачити найдрібніші дефекти, ретельно очистити кореневі канали навіть складної конфігурації, провести якісне пломбування. Використання сучасних засобів анестезії робить процедуру безболісною.

Тривалість лікування під мікроскопом залежить від тяжкості патології та кількості каналів. Процедура може займати від 40 хв. до 2 год. Перевагою лікування в Ora Pro Clinic є те, що процедура проводиться в один візит.

Сучасні методи видалення нерва і лікування кореневих каналів перестали бути болючою процедурою. У Ora Pro Clinic перевага віддається «лікуванню без болю». Для усунення больового синдрому та дискомфорту використовують знеболення сучасними анестетиками, при необхідності лікування великої кількості зубів і при боязні лікування, є можливість скористатися послугою седації або медикаментозного сну.

Індивідуальний підхід, застосування сучасних методів лікування, відмінне апаратне оснащення роблять лікування в клініці ефективним, якісним. Інноваційні методики дозволяють мінімізувати людський фактор, знизити ризик розвитку ускладнень.

У Ora Pro Clinic приймають пацієнтів різного віку. Дитячі стоматологи допомагають маленьким пацієнтам. Чим раніше хворий звертається до лікаря, тим простіше і швидше лікування. Записатися на прийом до лікаря можна по телефону або залишивши заявку на сайті клініки. Попередній запис допомагає заощадити час. У Ora Pro Clinic немає черг.

Детальну інформацію про вартість лікування, методах і фахівцях можна дізнатися на сайті. Тут же можна прочитати відгуки пацієнтів і їх родичів.