Ora pro
професійний підхід до лікування зубів строго відповідно до міжнародних стандартів і європейським протоколам, а також відповідно до стандартів Міністерства Охорони здоров'я України.
Пн - Пт с 9:00 до 20:00
Сб - Нд с 9:00 до 17:00

Догляд за брекетами: чи потрібно доповнювати стандартний гігієнічний набір?

Головна  /  Догляд та профілактика   /  Догляд за брекетами: чи потрібно доповнювати стандартний гігієнічний набір?

Догляд за брекетами: чи потрібно доповнювати стандартний гігієнічний набір?

Навіщо потрібен догляд за брекетами

Засоби для очищення брекетів: догляд з мінімальним комплектом

Що змінюється з установкою брекет-системи: догляд за правилами

Як доглядати за брекетами: порядок дій

Для виправлення прикусу і досягнення кращої краси посмішки люди встановлюють брекет-системи. Правильний підхід до уходовой процесу – важлива складова тривалого лікування. Якщо кожен день чітко дотримуватись рекомендацій стоматолога, можна уникнути проблем в період носіння конструкції.

Навіщо потрібен догляд за брекетами

Такі вироби фіксуються безпосередньо до зубів і включають в себе дугу і замки. Їх устрій робить звичну гігієну ротової порожнини більш скрутною. З’являються перешкоди, які не дають повноцінно чистити зубний ряд і ясна від залишків їжі. Ряд спеціальних заходів виконується з кількох причин:

  • Ортодонтична система підвищує кількість нальоту, який може перейти в камінь.
  • Установка проводиться на тривалий час, тому конструкція буде надавати тривалий вплив на стан порожнини рота і зубів – близько 2-3 років.
  • Через безліч малодоступних для чищення зон формується сприятливе для бактерій і мікробів середовище.

Виключити ймовірність появи карієсу, запальних процесів, пошкодження емалі і інших захворювань можна, якщо забезпечити якісну гігієну.

Засоби для очищення брекетів: догляд з мінімальним комплектом

Вичистити всі деталі за допомогою однієї лише зубної щітки не вдасться. У продажу представлені спеціальні інструменти, які дозволять прибрати наліт навіть в недоступних місцях. Стежити за чистотою можна за допомогою наступної стоматологічної продукції:

  • Йоршики. Використовуються для очищення проблемних міжзубних ділянок і біля самих брекетів. Завдяки довгій ручці і щетинкам, які розташовані по колу, можна проникнути туди, куди не добирається проста щітка. Експлуатаційний термін одного йоршика – не більш двох тижнів.
  • V-подібні щітки, які відповідають за догляд під дугою системи. Обробці підлягає кожен зуб окремо, при цьому не завдається шкода яснам.
  • Флосс. Обов’язковий засіб, щоб провести чистку. Оптимальний варіант – вощена зубна нитка з вмістом фтору. Флосс застосовується, щоб усунути залишки їжі між зубами.
  • Іригатор. Його дія спрямована не тільки на очищення, а й стимуляцію кровообігу в яснах. Під тиском тонкий струмінь вимиває харчові частинки з-під виробу та зубних проміжків.

З таким набором ви завжди зможете подбати про свою усмішку.

Що змінюється з установкою брекет-системи: догляд за правилами

Якщо ви хочете уникнути виникнення стоматологічних захворювань, тоді варто ознайомитися з простими у виконанні рекомендаціями з гігієни:

  • Повноцінне очищення проводиться два рази на день – вранці і ввечері.
  • Після кожного вживання їжі задіюється флосс і ополіскувач.
  • Видалити частки їжі з міжзубного простору допоможе зубна нитка.
  • Дотримання харчових обмеженнь, в тому числі по можливості мінімізувати кількість солодкого в раціоні.
  • Відвідування стоматології для професійного чищення кожні 3-6 міс.

Відсутність доглядових заходів або їх некоректність може привести до утворення білих плям, які зведуть нанівець весь ефект від посмішки після тривалого лікування.

Як доглядати за брекетами: порядок дій

У клініці ортодонт обов’язково розповість про те, який догляд необхідно забезпечити з появою брекетів. Це важливо тому, що під забрудненими металевими вставками зуби можуть швидко псуватися. Щоб не допустити подібного, кожен день проводиться ретельне видалення нальоту і в ідеалі дезінфекція складових, виготовлених з металу. Добре справляється з чищенням ортодонтичних деталей електрична зубна щітка зі спеціальними насадками. Для догляду за зубами з брекетами допускається також використовувати стандартну продукцію зі штучним ворсом середньої жорсткості.

Для початку потрібно зняти знімні гумки і вичистити зуби, потім розмістити щітку під кутом 45 градусів по відношенню до щелепи. Щетинки при такому положенні повністю закривають лігатуру. На кожен зуб слід виділити не менше 10 секунд. Для очищення зсередини вам буде потрібна V-подібна монопучкова щітка. Після того як ви приділили увагу металевим елементам, скористайтеся спеціальним воском. Він необхідний, щоб змастити ділянки, на яких конструкція стикається зі слизовими. Записуйтесь на консультацію по установці брекет-системи в Ora Pro Clinic, щоб досягти високих естетичних показників і знайти ортодонта, якому можна довіряти.