Ora pro
професійний підхід до лікування зубів строго відповідно до міжнародних стандартів і європейським протоколам, а також відповідно до стандартів Міністерства Охорони здоров'я України.
Пн - Пт с 9:00 до 20:00
Сб - Нд с 9:00 до 17:00

Як за допомогою трейнерів виправити прикус?

Головна  /  Виправлення прикусу   /  Як за допомогою трейнерів виправити прикус?

Як за допомогою трейнерів виправити прикус?

Що таке трейнери?

Кому необхідне лікування трейнерами?

Які існують види кап?

Як в Ora Pro Clinic підбирають трейнер?

Як правильно одягати шину і доглядати за нею?

Порушення прикусу зустрічається досить часто як у дітей різного віку, так і у дорослих. Виникає при штучному вигодовуванні, тривалому використанні пляшечки з соскою, пустушки, внаслідок різних ЛОР-захворювань, що заважають носовому диханню. Відхилення в формі і розташуванні зубів і щелеп згодом призводять до порушень мови, проблемам з жуванням, захворювань дихальної і травної систем. Щоб запобігти наслідкам, використовуються різні ортодонтичні конструкції, в тому числі трейнери.

Що таке трейнери?

Які бувають трейнери
Трейнери ортодонтические – це спеціальні знімні капи, виконані з гіпоалергенного матеріалу (силікону, поліуретану). Їх призначення – щадна і безпечна корекція дефектів зубощелепної системи. Вони застосовуються як для дітей, так і для дорослих.
Головна відмінність трейнерів від інших конструкцій – вони виправляють не тільки наслідки, а й усувають причини, що викликають формування неправильного прикусу. Апарат має м’яку (на відміну від брекетів) вплив на зв’язки зубів і м’язи щелепи.

Кому необхідне лікування трейнерами?

Коли ж і в яких випадках потрібно вдаватися до допомоги трейнерів? Як розповідають фахівці Ora Pro Clinic, знімні капи показано застосовувати при:

  • неправильному прикусі, наприклад, глибокому, відкритому, дистальному;
  • порушення функції ковтання дихання;
  • дисфункції мімічних і жувальних м’язів;
  • скупченості зубів.

Також трейнери допомагають відучити дитину від шкідливих звичок – смоктати внутрішню поверхню щік, пальці або мову, скрипіти зубами, занадто сильно стискати щелепи, утримувати та накусивать олівці, ручки, тверді предмети.
Фахівці Ora Pro Clinic стверджують, що при використанні кап у дітей раннього віку ефективність лікування вище, так як їх зубочелюстная система ще не до кінця сформована, «пластична» і легко піддається навіть незначної силі впливу.
Іншими причинами призначення корекції за допомогою ортодонтичних трейнерів є:

  • неможливість проведення лікування брекет-системами;
  • підготовка до установки брекетів;
  • закріплення результатів корекції брекетами.

Виправлення прикусу трейнерами дає реальний результат, якщо лікування розпочато вчасно, і пацієнт дотримується рекомендацій доктора і регулярно використовує апарат.
Кому протипоказано лікування із застосуванням трейнерів?
Виявляється, не завжди в терапії прикусу можна застосовувати трейнери. Ортодонтичні знімні капи, на думку лікарів Ora Pro Clinic, не можна використовувати в разі деяких стоматологічних і системних патологій:

  • захворювань органів дихання, що супроводжуються зниженим або відсутнім носовим диханням;
  • важких порушень будови і функції зубощелепної системи.

Які існують види кап?

Класифікація трейнерів залежить від функціонального призначення пристрою. Капи поділяють на:

  1. Початкові – як правило, пофарбовані в блакитний колір і виготовляються з м’якого, еластичного матеріалу, що забезпечує швидку адаптацію. Призначені для застосування на початковому етапі корекції прикусу. Застосовуються протягом 6-8 місяців.
  2. Завершальні – найчастіше мають рожевий колір. Виконано з більш щільного, твердого матеріалу. Призначені для вирівнювання зубного ряду. Термін носіння – 6-12 місяців в залежності від тяжкості аномалії.
  3. ретейнер – випускаються з гнучкого, еластичного матеріалу. Призначені для фіксації результату після лікування брекет-системами.

Також типи кап розрізняються залежно від віку пацієнта. Для дітей фахівці Ora Pro Clinic пропонують наступні типи трейнерів:

  1. Инфант (i3) – використовується для лікування молочних зубів, виправлення прикусу, позбавлення від шкідливих звичок у дітей до 5 років.
  2. Т4К – призначений для дітей від 5 до 10 років для корекції акту дихання, жування, артикуляції, розташування зубів і прикусу.
  3. Т4а – для корекції постійних зубів у дітей 12-15 років і старше.

Випускають 2 типу трейнера для виправлення прикусу у дорослих:

  1. Т4в – використовується для суміщення стадії апаратного (спільно з брекет-системою) і функціонального лікування. Виконаний з гнучкого силікону.
  2. Т4F – виконаний з двошарового поліуретану або Севіля – матеріалів, що володіють «пам’яттю». Використовується після зняття брекет-системи або на останніх етапах корекції, або між першою і другою фазою ортодонтичного лікування (після розширюють дуг і пластин) для стабілізації результату.

 Трейнери-До-після-спереду
Застосування трейнерів, за твердженням лікарів Ora Pro Clinic, дозволяє м’яко, безболісно виправити незначні порушення положення зубів і прикусу. Носіння такого капи тренує м’язи зубочелюстного апарату, знімає м’язове перенапруження і прищеплює правильне положення язика, носове дихання.

Як в Ora Pro Clinic підбирають трейнер?

Чим раніше виявлена ​​аномалія прикусу і розпочато лікування, тим воно швидше і успішніше проходить. Фахівці стоматологічного центру Ora Pro Clinic в Києві рекомендують починати обстежувати дітей з 6 років. У них кістки ще не до кінця сформовані і при регулярному використанні капи можна позбутися від неправильного прикусу, проблем з вимовою, знизити частоту захворювань органів дихання і шлунково-кишкового тракту.

Підбір трейнера

  1. Проводять огляд ротової порожнини, при необхідності пацієнту рекомендують прийти санацію, пролікувати карієс і професійну гігієнічну чистку.
  2. Проводять діагностику, в результаті якої доктор складе остаточний діагноз, що дуже важливо, адже саме від цього залежить тактика лікування.
  3. За результатами діагностики визначають розмір і модельний ряд трейнера.
  4. Консультують, як правильно застосовувати і доглядати за апаратом.

Для відстеження динаміки процесу корекції лікар відзначає особливості прикусу до і після носіння шини. Як правило, у більшості дітей подальше лікування з використанням брекетів не потрібно.

Як правильно одягати шину і доглядати за нею?

Основною перевагою трейнера є простота догляду за ним і його застосування. Трейнер, на відміну від брекет-системи, можна знімати і одягати самостійно. Його потрібно носити всього кілька годин протягом дня і всю ніч. Перед тим як надіти апарат, необхідно:

  • ретельно почистити зуби і прополоскати ротову порожнину;
  • сполоснути капу;
  • знайти, де розташовується маркер мови і надіти капу на зуби, контролюючи її правильне положення за допомогою виступу-маркера;
  • легко стиснути щелепи.

Розмовляти, тобто під час носіння трейнера не можна. Тому днем ​​слід вибрати 1-2 години між прийомами їжі і поза спілкуванням з іншими людьми. Дихати при цьому можна тільки через ніс.
Після того як трейнер зняли з зубів, його потрібно:

  • почистити пастою і щіткою (не рідше 2 разів на день);
  • промити під проточною водою кімнатної температури;
  • помістити в спеціальний контейнер для зберігання.

Правильний догляд гарантує довгу службу капи. Якщо в ній з’явилися дефекти, то потрібно звернутися до свого лікаря, щоб замінити апарат. Використання пошкодженого вироби зведе нанівець результат лікування і може призвести до травмування м’яких тканин. Раз на місяць потрібно відвідувати лікаря-стоматолога, щоб він зміг оцінити ефективність лікування і при необхідності скоригувати його.
Сьогодні в інтернет-магазинах можна купити будь-який вид трейнера. Але робити цього не рекомендується, так як тільки фахівець може індивідуально підібрати модель апарату. У Ora Pro Clinic досвідчені фахівці визначать, наскільки ефективно таке лікування і як воно допоможе швидко, якісно позбутися від проблем з зубами у дітей і дорослих.