Третій моляр, який з’являється набагато пізніше інших, відрізняється великою поліморфно будови. У нього велика кількість і унікальна форма коренів.
Видалення зуба мудрості – поширена операція, яку потрібно проводити за показаннями:
- Хірурга
- ортодонтії
- Терапевта
- Ортопеда
Часто вісімка може не турбувати, але бути з індивідуальними особливостями, які призводять до викривлення і порушення зубного ряду.
Таким молярів важко прорізатися, так як в щелепи вже немає для них місця. Це стає причиною псування сусідніх і появи болю, що тягне. Хірургічне видалення зуба мудрості в нашій клініці – безболісна процедура, яка призначається після консультації і 3D-знімка. Під час роботи хірург використовує інноваційне обладнання, що робить операцію швидкої і якісної. Сучасні знеболюючі препарати – безболісною.
Радікулярная кіста – причиною є інфекція потрапила в канали. Таку кісту можна лікувати терапевтичним шляхом у лікаря терапевта.
Кератокіста первинна – рідко зустрічається, близько 1%, оболонка схильна до зроговіння, може стати злоякісної.
Резидуальная – в місці видаленого зуба, при неякісної очищення периодонтальной зв’язки в області верхівки кореня. Видаляється тільки хірургічним шляхом.
Фолікулярна – в області фолікулів зубів, що не прорізалися. Видаляється хірургічним шляхом.
Ретромолярная- при складнощах в прорізуванні зубів мудрості. Видаляється хірургічним шляхом.
Видалення кісти зуба – процедура, яка призначається при формуванні патологічної порожнини у вигляді капсули, наповненої рідиною. Гранулема вражає верхню частину кореня зуба. За допомогою рекомендується звертатися в стоматологію при перших дискомфортних відчуттях. Невелике новоутворення з розмірами до 5 мм без відповідного лікування починає прогресувати і рости.
Видалення кісти зуба без видалення зуба – рішення, яке пропонує своїм пацієнтам наша клініка. Операція проводиться тільки після комп’ютерної діагностики. Сучасне обладнання та практикуючі лікарі гарантують швидкість, якість і безболісність процедури.
- Зверніть увагу! Якщо вчасно не звернутися до лікаря, в гранулеме почне накопичуватися рідина, що буде провокувати неприємні відчуття і деформацію щелепи.
Причини і симптоми патології
Видалення кісти зуба верхньої щелепи, як і нижній, призначається в запущених ситуаціях. Фактори, які можуть стати причиною розвитку недуги:
- Неправильна гігієна ротової порожнини
- Запущений карієс з руйнуванням верхній частині моляра
- Ускладнення після декількох невдалих спроб хірургічного втручання
- Запалення нервового пучка: періодонтити, пульпіти і пародонтити Наслідки недбалого стоматологічного обслуговування
- Хронічний нежить і гайморит
Хірургічне видалення кісти зуба може призначатися після видалення зубчиків. Розвиток новоутворення викликає недотримання рекомендацій, відмова від прийому антибіотиків, відсутність належного терапевтичного відновлення, застосування методів народної медицини. Виявити таке відхилення без спеціального знімка неможливо. Досвідчені лікарі центру обов’язково проведуть рентген і томографію.
У яких випадках потрібно негайно звертатися в клініку :
- Посилюється біль, яка з’являється навіть при відсутності тиску на моляри.
- Поява будь-яких гнійних утворень в роті біля зуба, набряк або свищ.
- Почервоніння і поява ясенного набряку.
- Головний біль, підвищена температура, збільшені лімфовузли
- Набрякання особи.
- Неприємний запах і присмак гною у роті.
- Поява будь-яких гнійних утворень.
- Виділення з носа (якщо процес в пазухах).
- Почуття наче зуб став вище.
У запущених ситуаціях проводиться видалення зуба з кістою. Такі маніпуляції можуть виписуватися при ураженні моляра і його руйнуванні.
При зверненні в клініку доктор вибере правильну тактику:
-лікування
-видалення
-або резекція (зубозберігаючі операція)
Так лікування або видалення кісти?
Лікування кісти зуба здійснюється на початкових стадіях, коли патологія ще незначних розмірів. Тоді можливо лікування кісти без видалення. Терапія необхідна там, де розмір гранульоми не виріс до 8-10 мм. В такому випадку стоматолог усуває всі уражені тканини і пломбувальний матеріал, який використовувався раніше. Для визначення точного місця розташування освіти використовується рентгенодіагностика.
- Після маніпуляцій лікар призначає препарати, які нормалізують і врівноважують кислотну середу. Так здорові тканини зберігають свою життєздатність, а зони після терапії відновлюються.
Після загоєння заново встановлюється пломба. Терапія без видалення кісти зуба в Києві вимагає відновлення до одного року. Процес обов’язково повинен знаходитися під наглядом фахівця.
Устаткування нашого центру дозволяє проводити маніпуляції без хірургічного втручання лазерним способом.
Переваги видалення кісти лазером:
- Повна дезинфекція ураженої зони і каналів
- Біостимулюючий ефект
- Відсутність кровоточивості
- Швидке загоєння
Видалення кісти зуба за конкурентною вартості виконується тільки після відсутності ефекту терапевтичних дій.
Зубозберігаючі операції (видалення кісти без видалення зуба)
Цістотектомія з резекцією верхівки корня- повне видалення кісти разом з оболонкою, а також її вміст. Рана зашіваеться, черз 10 днів знімають шви.
Гемісекція – видалення частини кореня і коронкової частини зуба.
Після операції доктор призначає медикаменти і рекомендації. Набряк може бути присутнім на протязі 4-5 днів. Шви знімаються на 10-14 день.
Видалення ретенционной кісти за доступною ціною проводиться в нашій стоматології. Записатися на прийом в Києві рекомендується онлайн або по телефону.
Що буде якщо не лікувати кісту:
- Ризик розростання і збільшення її розмірів
- Розсмоктування (резорбція) кістки навколо неї
- Поява абсцесу або набряку
- Ризик розвитку пухлини
- Псування зуба
Як уберегтися від кісти?
- Регулярно відвідувати стоматолога
- Своєчасне лікування карієсу
- Догляд за порожниною рота
Консультація лікаря безкоштовна!