Що краще: вініри або коронки, естетика або практичність?
Красиві, рівні, білосніжні зубки вважаються ознакою добробуту і фінансового успіху. Стоматологія володіє цілим арсеналом сучасних засобів, здатних зробити посмішку чарівною, досконалої, яка залучає загальну увагу. Чим відрізняються вініри від коронок і що з них краще, знають професіонали стоматологічної клініки Ora Pro Clinic.
Але перш, ніж розповісти про вініри і коронки, а також про їх особливості, варто сказати, що ці види конструкцій не тільки естетичну функцію виконують, а також функціональну, найважливішу, про неї трохи нижче.
У чому відмінності?
Для відновлення краси посмішки використовують як вініри , так і c допомогою коронок фахівці-стоматологи реставрують зубний ряд.
Вініри
Це тонкі пластинки, виконані з кераміки або композиту і мають незначну товщину (0,5-0,7 мм). Їх застосування допомагає:
- приховати відколи, пошкодження зубів, великі пломби, безвиході;
- скорегувати форму, розміри і розташування зубів;
- приховати «щілини»;
- усунути потемніння, пігментні плями і інші порушення кольору наддесневой частини, яке називаеться дісколоріта.
Сучасні керамічні вініри мають підвищену міцність, естетичністю і при грамотному догляді, додержання лікарських рекомендацій служать не менше 10-15 років.
Вони не змінюють відтінок, що обумовлено особливостями матеріалу з якого вони виготовлені. Відсутність пір, висока гладкість поверхні роблять виріб стійким не тільки до проникнення всередину пігментів, але і знижують життєздатність мікроорганізмів, що мешкають в ротовій порожнині, а значить, і скупчення нальоту менше. Тобто відтінок винира після фіксації змінити вже не можна і з часом він не потемніє.
Переваги та недоліки виниров
До переваг естетичних вінірів відносяться:
- Завдяки максимальному збереженню зуба даний вид естетичної реставрації відноситься до малоінвазивних методик. Зуби обробляються і підготовляються на мінімальну товщину.
- Різці після проведених маніпуляцій залишаються живими і практично не пошкодженими, а сам винир забезпечує надійний захист коронкової частини зуба.
До недоліків естетичних вінірів відносяться:
- Необхідність в препаруванні твердих тканин. «Обточування» виробляють в будь-якому випадку, хоч і на незначну глибину. До 0,5 мм. Іноді можна виготовити винир, заздалегідь не обробляючи зуб, але це при наявності трьох і диаст (проміжків між зубами) і за умови, що пацієнт хоче збільшити розмір зубів. Але такий варіант підготовки буває дуже рідко, приблизно в 5% випадків.
- Вініри досить міцні, але надмірні навантаження все ж краще не застосовувати. Навіть власний зуб, який досить твердий, але під дією надмірних навантажень може стиратися. Їсти горіхи можна, але кісточка або шкаралупа може стати причиною відколу або тріщини. В основному вініри призначені для корекції зони посмішки.
- Покривають тільки зовнішню поверхню зуба. Зсередини він залишається незахищеним. Тому розвиток карієсу в подальшому не можна виключити. Але при правильному догляді і гарній гігієні зуб залишиться здоровим і йому нічого незагрозливою.
- Вимагають обов’язкового догляду, регулярного огляду і професійного чищення, як в принципі і власні зуби.
Коронки
Це протез, що повторює форму здорового зуба, під яким справжній буде в цілості й схоронності. В київської стоматології застосовують сучасні види коронок:
- з прес-кераміки – Е. max;
- цельнокерамические;
- на основі діоксиду цирконію;
- з металокераміки (на основі металевого ковпачка).
Коронки і прес-кераміки
Матеріал для пресування таких коронок (технологія виготовлення), може бути різних виробників, наприклад eMax або більш дорогі матеріали як Livento Soprano.
В основі технології використання внутрішнього ковпачка з прес-керамічної основи, а зверху технік завдає керамічну масу.
Безметалеві коронки імітують структуру, колір і блиск натурального зубного ряду. Тому з їх допомогою можна відновити зруйновану одиницю і повернути її функцію, причому зробити це натурально і красиво.
Коронки цельнокерамические
Матеріал для виготовлення таких коронок та ж кераміка, тільки всередині відсутня основа, тобто ковпачок. Цей вид роботи виготовляється на так званій, вогнетривкої моделі. Керамічна маса наноситься на гіпс, спікається в печі, потім акуратно знімається і заполіровивается. Робота дуже тонка і крихка, її легко зламати або вона може тріснути, але після фіксації в порожнині рота міцність набагато вище і пацієнт зможе нормально користуватися такими зубами.
Коронки на основі діоксиду цирконію
Матеріал для виготовлення таких коронок та ж кераміка, тільки всередині в якості основи фрезерований ковпачок з діоксиду цирконію, дуже твердого і міцного матеріалу. Зверху наносять керамічну масу. Такий вид коронок дуже міцний, красивий. Але трохи поступається по естетиці пресскераміческім корпонкам.
Металокерамічні коронки
Такий вид коронок на увазі використання металевого ковпачка і керамічне облицювання зовні. Міцні коронки, але не особливо естетичні. Часто в процесі носіння фарбується ясна, внаслідок окислення металу.
Поступово металокераміка поступається місцем більш біосумісним і естетичним коронкам – цельнокерамических і з діоксиду цирконію. Вони забезпечують розсіювання відбитого світла, а відсутність металу всередині гарантує, що навколишні тканини, а саме ясна, виглядають здоровими, природного кольору.
Мікропротези з кераміки , а саме коронки встановлюють на різці, ікла або будь-який інший зуб. Вони максимально точно імітують здорові красиві зубки.
Показання для установки коронок
Їх можна встановлювати, як на живі, так і на депульповані зуби, на моляри, премоляри, ікла або різці, на штифти або імплантати. Показаннями для виконання процедури служать:
- сильне (понад 70%) руйнування або перелом зуба;
- виражене пошкодження емалі;
- відновлення цілісності ряду – встановлюють на штифт або імплантат в разі відсутності зуба.
Керамічний коронку надівають на пошкоджені і часто депульповані зуби. Ковпачок захищає їх від подальшого руйнування, сприяє витримуванню підвищених навантажень на щелепної апарат при жуванні, усуває видимі дефекти.
Головний недолік даних ортопедичних пристосувань – потрібна попередня обточування, іноді досить сильне – до 2 мм. Але інноваційні матеріали, які сьогодні застосовуються, допомагають підвищити міцність виробу без використання металу і зменшити його товщину.
Але все ж найбільш затребуваним способом естетичного протезування є установка вінірів на фронтальний ряд. Однак виробництво керамічних або композиційних накладок вимагає спеціального підходу. Так само, як і в інших нових стоматологічних технологіях, результат лікування із застосуванням платівок обумовлений їх якістю виготовлення і дає чудовий естетичний ефект.
Успіх забезпечується в результаті суворого дотримання правильної послідовності маніпуляцій. Фахівці Ora Pro Clinic мають високу кваліфікацію, володіють інноваційними техніками, особливо при визначенні та виборі відтінків конструкцій, методів маскування підлягають пігментованих тканин.
Етапи установки вінірів
Для того щоб поставити вініри в Києві, необхідно пройти поглиблене обстеження, санувати ротову порожнину (при необхідності). Як більшість реставрацій в центральному відділі, маніпуляція починається з виготовлення зліпка. Перехід до наступного етапу починається тільки після того, як клієнт схвалить варіант, розроблений лікарем, зубним техніком. Це психологічний момент для відвідувача – адже робота, яку виконують фахівці, трудомістка і досить висока за вартістю.
Потім передня поверхня обточується, формується ріжучий край, щоб забезпечити максимальне прилягання і природний вигляд. Глибина обточування підбирається індивідуально. Поки в лабораторії клініки по зліпкам готують винир або коронку, зуби закривають тимчасовими конструкціями прямим (безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта) методом.
Яким чином фіксуються коронки на зуби?
Для фіксації коронок доктор використовує спеціальний фіксуючий матеріал або цемент. Для фіксації прес-керамічних матеріал фотополімерного і подвійного затвердіння. Для коронок з діоксиду цирконію або металокераміки спеціальний склоіономерний цемент. Для виниров або коронок виготовлений з цільної кераміки фотополімерний фіксаційний композит.
Фіксація вироби – один з найбільш трудомістких процесів і вимагає ретельного дотримання адгезивному протоколу. Конструкція кріпиться на спеціальну композитну клейову суміш. Потім фронтальну область протруюють, покривають спеціальним складом, що зберігає мінералізацію, що знижує чутливість.
При виконанні всіх правил виробництва і технології фіксації стоматологам вдається досягти бажаного результату у вигляді якісної реставрації, яка прослужить не менше 10-15 років.
Як здійснюється мікропротезування?
Багато хворих бояться лікуватися, так як припускають, що установка коронок – тривалий і надзвичайно болісний процес. Однак новітні засоби анестезії дозволяють уникнути дискомфорту під час підготовки – терапії, препарування. Для тих, хто панічно боїться процедур, лікарі-стоматологи пропонують « лікування уві сні »- седацию.
Тільки після діагностичного обстеження, складання плану терапії ставиться коронка на зуби – лікар проводить професійну чистку, лікування або видалення уражених зубних одиниць. Після підготовки лікар-стоматолог спільно з клієнтом вирішують, з чого буде зроблена ортопедична конструкція і тільки після цього починають лікування. Всі ці етапи дозволяють отримати чудовий естетичний результат.
Високий професіоналізм і величезний досвід співробітників, застосування високотехнологічного обладнання та високоякісних матеріалів для того щоб поставити коронку в Києві, допомагають зберегти естетичність і функціональність зубочелюстного апарату.
Прийняти рішення пацієнту, використовувати вініри або коронки, допомагають лікарі Ora Pro Clinic. У цій ситуації тільки одного бажання людини мало. Фахівці керуються індивідуальними особливостями, міркуваннями збереження здоров’я, функціональності при забезпеченні природного вигляду і естетики.