Ora pro
професійний підхід до лікування зубів строго відповідно до міжнародних стандартів і європейським протоколам, а також відповідно до стандартів Міністерства Охорони здоров'я України.
Пн - Пт с 9:00 до 20:00
Сб - Нд с 9:00 до 17:00

Що таке брекети і в чому їх популярність?

Головна  /  Професійна гігієна порожнини рота. Естетична стоматологія   /  Що таке брекети і в чому їх популярність?

Що таке брекети і в чому їх популярність?

Чому вони потрібні?

Кому не можна призначати брекети?

До кого потрібно звернутися, щоб встановити брекети?

Які бувають види брекетів і чим вони відрізняються?

Як встановлюють і знімають брекети?

Як доглядати за брекетами?

Як довго потрібно носити брекети?

Металеві брекети

Ще кілька десятків років тому брекети на зубах приносили пацієнтам, особливо молодим, тільки дискомфорт і глузування однолітків. Сьогодні на зубах відомих акторів, співаків, політиків та інших публічні

х людей можна помітити різноманітні незнімні ортодонтичні конструкції. Відповісти на питання, що ж змінилося в пристрої і зовнішній вигляд і модно носити брекети, зможуть фахівці стоматологічного центру Ora Pro Clinic.
Що являють собою брекет-системи?
Брекети – це незнімна конструкція, яка застосовується для вирівнювання зубного ряду і корекції прикусу. Вони складаються з системи замків, які кріпляться на зуби, і металевої дуги з «запрограмованої» пам’яттю. Система надає м’який тиск на зуб, яке поступово вирівнює вже сформувався зубний ряд.

Чому вони потрібні?

Більшість пацієнтів стоматологічних клінік сумніваються, чи потрібно носити брекети, адже вони заважають є, говорити, викликають біль і дискомфорт. Але варто знати, до яких наслідків неправильного прикусу очікують такого сумнівається людини в майбутньому. Як стверджують фахівці Ora Pro Clinic, неправильний прикус і нерівність зубного ряду – не тільки естетична, а й медична проблема. При неправильному прикусі виникає ряд відхилень:

  1. Погіршення процесу жування. Людина, у якого «неправильно» контактують зуби верхньої і нижньої щелеп, часто не може нормально відкушувати і пережовувати їжу. Якщо цей процес відбувається тривалий час, то можуть виникнути проблеми з травною системою.
  2. Патології скронево-нижньощелепних суглобів. Дані захворювання важко піддаються лікуванню і створюють дискомфорт у вигляді шуму у вухах, хворобливості при пережовуванні їжі, головного болю і т.д.
  3. Стирання емалі, патології пародонту, передчасна втрата зубів, обумовлені нерівномірним навантаженням на зубощелепної апарат.
  4. Порушення чіткості вимови звуків.
  5. Труднощі з протезуванням. Тому, як правило, лікар-ортопед направляє пацієнта спочатку до ортодонта, щоб виправити змикання зубів, а потім тільки приступає до протезування.
  6. Труднощі в догляді за ротовою порожниною. В результаті відбувається відкладення зубного каменю, запальні процеси тканин, руйнування зубів.

І ще один важливий аспект, який часто переважає в рішенні установки брекетів – естетичний вигляд. Це стосується не тільки некрасивою усмішки. Іноді порушення прикусу відбивається на симетрії особи.
З перерахованого стає очевидно, для чого потрібні брекети – правильне змикання зубів – це здоров’я всього організму. А про естетичність брекетів можна посперечатися. Співробітники стоматологічного центру Ora Pro Clinic запевняють, що серед широкого асортименту брекет-систем, які є в їх арсеналі, можна вибрати задовольняють найвищим запитам пацієнтів. Сучасні конструкції настільки різноманітні, що можна підібрати справжня окраса посмішки, яке додасть родзинку образу.

Кому не можна призначати брекети?

У деяких випадках, стверджують лікарі Ora Pro Clinic, застосування конструкції неефективно або протипоказано за станом здоров’я.

Протипоказання

  • відсутність великої кількості постійних зубів, при якому фіксування системи не представляється можливим;
  • важкі системні захворювання;
  • інфекційні патології;
  • наявність новоутворень і злоякісних процесів в організмі;
  • серйозні захворювання кісткової системи, як щелеп, так і всієї опорної системи організму.

Відносні протипоказання

  • новоутворення в ротовій порожнині;
  • незадовільний стан, пов’язаний з наявністю захворювань або поганою гігієною.

Попередня підготовка до установки брекет-систем полягає в усуненні перерахованих відносних протипоказань, проведенні лікувально-профілактичних процедур по оздоровленню ротової порожнини (лікування карієсу, переліковування кореневих каналів зубів, усунення зубного каменю і нальоту).
Ще одним відносним протипоказанням до застосування брекетів є психічний стан пацієнта. Для дотримання лікувальних рекомендацій необхідно, щоб людина перебувала в стані, в якому він зможе вести комунікацію з доктором. Відповідно, психічні захворювання, алкоголізм і наркоманія є протипоказаннями до лікування.
Для того щоб лікар прийняв правильне рішення, необхідно надати всю інформацію про здоров’я і психічний стан пацієнта. Досвідчений фахівець зможе підібрати лікування відповідно до стану пацієнта і порадити альтернативні види лікування.

До кого потрібно звернутися, щоб встановити брекети?

Часто люди з аномаліями зубного ряду не знають до кого звернутися за допомогою, і хто встановлює брекети. Рішення про необхідність корекції за допомогою брекетів приймає ортодонт. Так, наприклад, при відвідуванні Ora Pro Clinic фахівець проводить ряд досліджень, які показують, чи є необхідність в даній конструкції або патологію можна виправити за допомогою капи або пластини.
Після того як буде прийнято рішення про встановлення брекетів, лікар знайомить пацієнта з цим методом корекції прикусу і видами застосовуваних систем. Крім того, обговорюється час, необхідний для досягнення результату, очікуваний ефект. Пацієнту пропонують різний за вартістю асортимент брекетів.
Після того як зроблений вибір, лікар призначає дату операції. Важливим етапом в лікуванні є вибір клініки. Від професіоналізму фахівця залежить результат, так як після неправильно проведеної корекції виправити що-небудь буде неможливо.

Які бувають види брекетів і чим вони відрізняються?

Все про брекети можна дізнатися на першій же консультації у фахівця-ортодонта Ora Pro Clinic. Лікар детально розповість, який вид системи показаний пацієнтові і чим він відрізняється від інших, як відбувається процедура, що можна / не можна робити після установки і як доглядати за конструкцією. Всі брекет-системи підрозділяються на 2 великі групи: за матеріалом виготовлення, місця і методу кріплення конструкції на зубах.

За місцем кріплення

  • лінгвальні;
  • вестибулярні.

Вестибулярна система з’явилася вже давно і як і раніше користується популярністю через простоту кріплення і доступної ціни. Встановлюється на зовнішню (з боку губ) поверхню зубів.
Поява лінгвальних брекетів дозволило збільшити популярність цього виду корекції прикусу, так як встановлюється з внутрішньої сторони зубного ряду і робить ортодонтичну конструкцію практично невидимою.

Переваги:

  • Не видно оточуючим;
  • можна побачити кінцевий результат ще до початку лікування;
  • можливість вносити коригування в процесі лікування.

Мінуси:

  • висока вартість;
  • більш тривалий період лікування;
  • можливість травмування мови і щік.

За способом кріплення

  • лігатурні – кріплення дуги до замочки відбувається за допомогою гумок-лігатур;
  • безлігатурні / самолігуючі – дуга знаходиться в пазах замків і вільно там переміщається.

За типом матеріалу

 види-брекетів-по-матіріали-опт

  1. Металеві – допомагають впоратися з дефектами прикусу різного ступеня тяжкості, дуже міцні, коштують недорого, прості у відході, не фарбуються від напоїв, лікування займає нетривалий термін. З недоліків можна відзначити велику помітність, в порівнянні з іншими системами, ризики подразнення слизової і розвитку алергії.
  2. Керамічні – красиві, непомітні. Не викликають алергію, але по міцності поступаються металевим.
  3. Сапфірові – естетичні, прозорі, малопомітні (практично зливаються з натуральним кольором зубів пацієнта). Надають м’який вплив на зуби, комфортно носяться, не викликають сильних больових відчуттів, поступово вирівнюють зубний ряд. Але при цьому найдорожчі, а лікування з їхньою допомогою триває довше.

Не можна однозначно сказати, що одні системи краще, ніж інші.

У кожному конкретному випадку пацієнт орієнтується на власні переваги. Одним важлива краса або непомітність, тому вони вибирають керамічні або сапфірові. Іншим – міцність і низька ціна, таким підійдуть металеві брекети.
Для фахівця головним критерієм у виборі виду системи є її функціональність і ефективність. Перед тим як вибирати відповідний вид конструкції брекетів, що потрібно знати пацієнту про їх характеристики та особливості експлуатації, розповість лікар на попередньому прийомі.

Як встановлюють і знімають брекети?

Операція установки брекет-конструкції займає від 40 хвилин до 2 годин, що залежить від складності та локалізації системи. Довший час витрачається на установку лингвальной системи. Що потрібно для установки брекетів?

  1. Для того щоб було зручно проводити процедуру, в рот пацієнта вставляють роторасширитель. Зуби потрібно чистити від іржі та полірують.
  2. На поверхню наносять спеціальний захисний склад.
  3. Після підсушування струменем повітря на зуб наносять склеювальний матеріал фотополімерного типу, на який і кріпляться брекети.
  4. Конструкцію закріплюють спочатку на верхній щелепі, потім переходять до нижньої. Застосовують прямий і непрямий метод кріплення брекетів.

При прямому способі установки місця кріплення кожного брекета обробляють спеціальним методом, щоб підвищити зчеплення. Після завершення процедури ротову порожнину промивають струменем води і висушують повітрям. На опорну площадку кожного брекета наносять суміш каталізатора і клеїть пасти. Фрагмент конструкції притискають до зуба пінцетом. Зайве видаляють. Послідовно закріплюють елементи на кожному зубі щелепи.
Якщо використовується метод непрямої фіксації, то застосовують капу, виготовлену за зліпком із зубів пацієнта. У неї монтують брекети. Цей метод дає можливість точно визначити місце кріплення деталей і знизити ризики при протравливании. На підготовлені брекети наносять клей, і капа з ними надаватися на зуби. Після того як лікар переконався, що брекети міцно закріплені, капу знімають.
У закріплені брекети вставляють дуги і встановлюють еластичні або металеві лігатури, що фіксують всю систему. Такий метод застосовують для лігатурної системи. Безлігатурні мають на фронтальній стороні брекета спеціальне кріплення для дуги – замок. Іноді вони можуть відкриватися, що збільшує термін лікування.
«Демонтаж» конструкції здійснюють в зворотному порядку. Ортодонт за допомогою пінцета знімає лігатури, потім виймає дугу з брекетів. За допомогою ортодонтичних плоскогубців видаляє брекети. Ця операція копітка, так як необхідно обережно зняти систему, щоб не пошкодити зуб. На зубах залишається клеїть маса, яку сошліфовивают, емаль полірують.
Залежно від виду системи процедура видалення займає від 40 хвилин до 2-х годин. Найпростіше видаляються металеві брекети. Довше – керамічні та сапфірові. Лікар обережно видаляє брекети, щоб вони не розкришилися. Найбільше часу йде на видалення лингвальной системи.

Як доглядати за брекетами?

Чистка брекетів

Як довго потрібно носити брекети?

Фахівці Ora Pro Clinic вказують, що тривалість курсу лікування зубів і прикусу за допомогою брекет-конструкції залежить від фізіологічних особливостей пацієнта і патології. Штучно прискорити процес неможливо, так як зуби можуть зсуватися не більше 1 мм на місяць.
В середньому процес виправлення порушень займає від 1,5 до 2 років. Лікар-ортодонт аналізує ефективність лікування за допомогою брекетів до і після їх установки. На підставі отриманих результатів приймає рішення – скоротити або продовжити термін лікування. Самостійно знімати систему не можна, оскільки можна повернутися до початкового стану.