Вибір зубної пасти: проста гігієнічна або лікувальна?
Класифікація зубної пасти: яку вибрати, щоб забезпечити догляд на весь день
Правильний вибір зубної пасти для дітей: на що робити акцент
Класифікація пасти за призначенням
Склад має значення
Чого варто уникати при виборі зубної пасти?
Мало хто може похвалитися красивою і здоровою посмішкою, і справа тут навіть не в схильності до розвитку карієсу. Емаль протягом життя може руйнуватися від нестачі кальцію, надмірної кількості фтору, частого куріння, зловживання кавою. Сучасний ринок пропонує великий вибір зубної пасти в Україні, але підбирати відповідну продукцію необхідно усвідомлено. Покупка повинна орієнтуватися на ваш спосіб життя, харчування, шкідливі звички, стан емалі, схильність до утворення зубних каменів.
З огляду на всі моменти, ви зможете знайти рішення, яке дозволить скоротити походи до стоматолога до планових раз на півроку. Ви нарешті зможете забути про дискомфорт і неприємні відчуття під час прийому холодної або гарячої їжі. Перед черговим походом в магазин рекомендується записатися на консультацію в стоматологію, щоб лікар оцінив стан вашої ротової порожнини. При схильності до захворювань і розвитку карієсу стоматолог підкаже, яка продукція буде оптимальною в вашому випадку.
Класифікація зубної пасти: яку вибрати, щоб забезпечити догляд на весь день
В першу чергу все пропозиції виробників можна розділити на три великі групи:
- Гігієнічні.
- Лікувально-профілактичні.
- Дитячі.
Перші використовуються для механічного видалення залишків їжі та нальоту. Вони не містять лікарських компонентів. Лікувально-профілактичні, як випливає з назви, призначаються для профілактики різних захворювань порожнини рота: карієсу, пародонтозу, гінгівіту. Головна їхня особливість – знезаражувальне і протизапальну дію. Більшу частину з них допускається застосовувати кожен день. Окремо варто виділити лікувальну категорію. Такі різновиди задіюються строго курсами: наприклад, після хірургічної операції або проведення інших лікарських маніпуляцій. З їх допомогою також вирішуються виражені стоматологічні проблеми.
Правильний вибір зубної пасти для дітей: на що робити акцент
Як тільки у малюка з’являється перший зубок, потрібно відразу підібрати догляд за ним. Зверніть увагу, привчати дитину до чищення зубів необхідно з раннього віку. Це дозволить уникнути проблем в майбутньому.
Пропозиції для дітей відрізняються меншою концентрацією активних речовин. Додаткова перевага – знижена абразивність, приємні смакові якості. Під час покупки рекомендується враховувати віковий діапазон:
- Від 0 до 3 років. Нейтральні зубні пасти – без фтору, ароматизаторів, барвників.
- До 6 років. Продукція містить фториди в невеликій кількості.
- Від 6 до 12-14 років. Концентрація фтору наближається до дорослих стандартам, однак кошти залишаються більш м’якими по абразивності.
Найкращий результат і ефект можна отримати при використанні паст з натуральними компонентами. У стоматології Ora Pro Clinic можна придбати пасти та щітки швейцарського виробника.
Серед усього асортименту покупці виділяють Edelwhite Kids, Blanx, ROCS Kids, Vitis, Curaprox
Звична для користувачів класифікація: за призначенням
За ефективністю впливу лікувально-профілактичні розподіляються на чотири різновиди:
- Фторсодержащие, націлені на зниження ризику розвитку карієсу і демінералізації емалі.
- Десенсибилизирующие, які зменшують чутливість зубів, яка виявляється на гаряче, холодне, кисле, солодке.
- Відбілюючі, призначені для боротьби з темним нальотом.
- Протизапальні. Представлені зубні пасти – від кровоточивості ясен, запальних процесів. Допомагають зняти почервоніння, синюшність, набряклість.
При виборі звернути увагу також слід на абразивність, склад, консистенцію і смак. І якщо за останніми двома параметрами у вас давно вже сформувалися «любимчики», то з іншими показниками потрібно розібратися детальніше.
Абразивність: визначаємо відповідне значення
Характеристика відповідає за здатність кошти надавати на емаль шліфується, стирається дію і очищати її від нальоту. На присвоєну ступінь впливає як кількість, так і якість абразиву. Чим частки більше, тим грубіше вплив. Позначається поняття індексом RDA. Якщо він вище 75, то такий варіант не варто використовувати на регулярній основі. При підвищеній чутливості зубів рекомендується віддавати перевагу продукції з індексом – не більше 30.
Склад має значення
Підбираючи рішення для себе або всієї родини, важливо дивитися не тільки на призначення, а й зміст. Правильний набір компонентів допоможе впоратися з проблемою і при цьому не викличе побічних реакцій. Речовини, які повинні бути присутніми у складі:
- Фтор. Забезпечує ремінералізацію емалі, зміцнення її структури, видалення бактерій, перешкода появі нальоту. Без нього не обійтися, якщо потрібен зміцнює результат. Зверніть увагу, не всі з’єднання – хороші. Ефективними вважаються пропозиції, в яких включений фторид натрію або амінофторид.
- Пірофосфати. Необхідні для профілактики утворення зубного нальоту і каменю, уповільнення зростання хвороботворних бактерій.
- Кальцій. Пропоновані пасти для зубів з цим мінералом зміцнять і захистять від карієсу. Одночасне зміст спільно з фтором – неприпустимо. Краще чергувати засоби.
- Цитрат цинку. Надає антисептичну дію, запобігає затвердіння мінералів.
- Ксиліт. Захищає від каріозних порожнин, активно протидіючи відповідним мікроорганізмам. Спрямований на відновлення емалі і підвищення її міцності.
Крім зазначених складу також може мати такі корисні компоненти: пероксид карбаміду, папаїн, бромелайн, хлоргексидин, нано-ГАП, пептиди. Додатково можуть бути присутніми рослинні речовини: екстракти кори дуба, ромашки, шавлії.
Чого варто уникати
Не рекомендується купувати засоби, якщо вони містять:
- SLS / SLES. Завдяки цим речовинам утворюється велика кількість піни. Сильне піноутворення не відбувається у хорошій зубної пасти, оскільки від цього не залежить якість очищення. Подібні компоненти при частому застосуванні руйнують захисний бар’єр слизової порожнини рота. Окремо може спостерігатися сухість і алергічні реакції.
- Карбонат кальцію. Зустрічається в бюджетній продукції і виступає як абразив. Він завдає подряпини емалі і стирає шийку зуба, сприяючи появі білих плям.
- Триклозан і тріклогард. Антибіотики, які надають сильне вплив і тим самим негативно впливаючи на мікрофлору ротової порожнини. Їх можуть призначати при певних захворюваннях, але тільки курсами.
- З’єднання алюмінію, які завдають шкоди всьому організму.
На даний момент не існує універсального варіанту. Тому засіб підбирається з таким складом, який необхідний для вирішення наявних у вас проблем. Час від часу варто міняти пасту, щоб уникнути звикання. Стоматологи радять користуватися різною продукцією вранці і ввечері.
Загальні рекомендації від фахівців Ora Pro Clinic
Для правильно складеного догляду важливо дотримуватися простих правил:
- З вибором коректного кошти обов’язково допоможе стоматолог.
- Якісні товари пропонуються в аптеках і спеціалізованих магазинах.
- Перед покупкою потратьте декілька хвилин на вивчення складу і інструкції.
- Чистка повинна виконуватися 2 рази на день, при цьому також приділяйте увагу ясен, мови.
- Після їжі можна скористатися ополіскувачем, іригатором.
- Чи не пропускайте планові огляди у стоматолога, які повинні бути не рідше 1 разу на півроку.
- Періодично проводите професійну чистку зубів в стоматологічній клініці.
Чекаємо вас і вашу родину для огляду, на якому ми розповімо, як вибрати зубну пасту та інші гігієнічні засоби відповідно до індивідуальних показаннями.