Ora pro
професійний підхід до лікування зубів строго відповідно до міжнародних стандартів і європейським протоколам, а також відповідно до стандартів Міністерства Охорони здоров'я України.
Пн - Пт с 9:00 до 20:00
Сб - Нд с 9:00 до 17:00

Відбілювання зубів в домашніх умовах – наскільки ефективна і безпечна процедура?

Головна  /  Основная   /  Відбілювання зубів в домашніх умовах – наскільки ефективна і безпечна процедура?

Відбілювання зубів в домашніх умовах – наскільки ефективна і безпечна процедура?

Відбілювання зубів в домашніх умовах

Що таке «контрольоване освітлення»

Етапи процедури відбілювання зубів?

Людей, охочих зробити відбілювання зубів в домашніх умовах, цікавить, чи ефективно це, чи не призведе до стоматологічним проблемам у віддаленому майбутньому? Сьогодні лікарям київської стоматологічної клініки Ora Pro Clinic доводиться стикатися з наслідками спроб зробити зубної ряд світліше, проведених народними або підручними засобами.

До чого можуть привести самостійні спроби?

Небагато людей від природи мають білосніжною посмішкою. Якщо в минулому зміна кольору було показанням до дорогої реставрації або коронки, то в останні роки все більше місце в естетичній стоматології завойовує відбілювання як консервативна технологія лікування дісколорітов.

Страх перед кріслом стоматолога або бажання заощадити на дорогому професійному відбілюванні зубів призводять до того, що люди використовують рекомендації знайомих. Але сода, перекис водню, глюконат кальцію, активоване вугілля або лимонна кислота викликають:

 • пошкодження емалі;
 • підвищення чутливості;
 • опіки слизової;
 • пошкодження ясен.

Також пацієнти часто незадоволені отриманим результатом, так як все кислотно-абразивні композиції впливають тільки на зовнішнє фарбування.

Що таке «контрольоване освітлення»?

Якщо вдатися до відбілювання зубів в Києві в стоматології Ora Pro Clinic за допомогою лазера або фотовибілювання, то це безпечно, дієво і допоможе освітлити зубної ряд до 10 і більше тонів за шкалою VITA.

Але якщо клієнт відмовляється від професійної маніпуляції, то фахівці можуть запропонувати альтернативний метод. Пролонговану вплив на пігменти можливо із застосуванням індивідуально підібраних капи і гелю певної концентрації. Процес корекції відбувається під контролем лікаря, але в домашніх умовах.

У чому сутність методики?

Так як абразивні засоби і кислоти не можуть вплинути на структуру твердих тканин і хромогени, розташовані в глибоких шарах, то відбілювання зубів будинку без допомоги професіоналів малоефективно і потенційно небезпечно.

У клініці для цих цілей використовують спеціальний гелеобразний матеріал, що містить перекис водню або пероксид карбаміду в поєднанні з активують факторами. Гель діє як сильний окислювач, освітлюючий тканини. Завдяки складу швидкість окислення хромогенів вище, що призводить до кращого результату в порівнянні з кислим середовищем.

Найскладніше освітлити депульповані зуби. Після видалення пульпи припиняються метаболізм і трофіка в тканинах. Позбавлені харчування емаль і дентин темніють. Для них використовується внутріканального освітлення. Позитивний ефект роблять суміші – пероксид водню і перборат натрію, що підсилює результат реакції. Застосовуються наступні концентрації активної речовини: 10%, 15%, 20%, 35%.

Для забезпечення тривалого контакту окислювача з поверхнею коронки, захисту слизової оболонки від впливу хімічних реагентів використовується капа. Шина виготовляється індивідуально.

З яких етапів складається процедура відбілювання зубів?

Уникнути відвідин стоматолога при проведенні відбілювання зубів в домашніх умовах не вдасться:

 1. Попередньо потрібно обстеження, огляд порожнини рота на предмет виявлення карієсу, пломб або імплантатів, а також коронок, що не освітлюються. При необхідності усуваються неякісні реставрації і карієс.
 2. Проводиться професійна чистка – видалення каменів. Після очищення від відкладень колір змінюється в кращу сторону за рахунок позбавлення від пігментованого нальоту і підвищення здатності, що відображає захисного шару.
 3. Лікар з’ясовує, що очікує клієнт, і підбирає насиченість окисного кошти, розраховує тривалість і кількість маніпуляцій.
 4. Підбираються і підганяються капи за індивідуальними параметрами.
 5. Спеціаліст докладно розповідає, як використовувати набір, доглядати після і чого потрібно уникати, щоб надовго зберегти білизну.
 6. Будинки пацієнт ополіскує рот, виймає накладку з футляра, промиває її і завдає на внутрішню поверхню смужку гелеобразного складу. Шину надягає на зубний ряд і легко придавлює, щоб рівномірно розподілити знебарвлюючий комплекс. Тривалість курсу залежить від бажаного результату.
 7. Після закінчення корекційних заходів необхідно пройти повторний огляд і відновити мінералізацію зубів за допомогою фторовмісних препаратів.

Наборів для самостійного освітлення сьогодні продається багато. Тому стоматологи інформують відвідувачів про видах і властивості компонентів, що входять в них, побічних проявах, підсумку обраного методу. Також позначають показання і протипоказання до їх використання.

Професійна консультація у виборі способу відбілювання зубів в домашніх умовах запобігає пошкодження ясен, опіків, алергії.

Кому не рекомендується проводити подібні маніпуляції?

Технології усунення дісколорітов заборонені при:

 • вагітності і годуванні грудьми;
 • алергії, підвищеної чутливості до препаратів;
 • віці до 18 років;
 • видимої рецесії, оголених пігментованих коренях;
 • носінні брекетів.

Лікування необхідно перервати, якщо відзначаються больові відчуття або з’являється сприйнятливість до термічних подразників.

Методика іноді супроводжується дискомфортом у вигляді:

 • неприємного присмаку в роті;
 • печіння на небі, в горлі, яснах;
 • уразливості до температурних перепадів.

Реакція на термічні впливу обумовлена ​​проникненням молекул активних сполук крізь тверді тканини в пульпу. Виникає запалення судинно-нервового сплетення з больовою реакцією на подразники.

Також в процесі реакції окислення виділяється тепло, що підвищує внутріпульпарное тиск, що веде до больового синдрому. Негативні прояви зникають після припинення лікування.

Наскільки контрольоване освітлення безпечно?

Компоненти гелю здатні глибоко проникати в тверді структури і пригнічувати активність ензимів пульпи навіть в низькій концентрації. Однак кількість речовини, що проникає в пульпарную камеру, занадто мало для незворотного пошкодження внутрішніх тканин.

Раніше вважалося, що окислюють склади негативно впливають на стан емалі – її твердість і стійкість до стирання. З впровадженням мікроскопа в стоматологічну практику було встановлено, що після впливу перекисом карбаміду відсутні зміни в її морфологічній структурі. Твердість поверхні і стійкість до стирання не мають відхилень від вихідного стану.

Реагенти порушують співвідношення «кальцій – фосфат» в дентині. Однак рівень зниження мінералізації протягом 6-годинної процедури відповідає кількості макроелементів, яке втрачається після 2-х хвилинного впливу газованої «Кока-Кола» або апельсинового соку.

Високу небезпеку пошкодження захисної зубної оболонки несуть системи, що продаються в інтернет мережі без рецепта. Вони мають високо кислотні рН показники, що може викликати ерозію зовнішнього шару, а пасти для чищення, що пропонуються до них, досить абразивний. Індивідуальний підбір концентрації окислювача, подальша щадна гігієна знижують до мінімуму ризик руйнування захисного шару коронки.

Не потрібно боятися отруїтися під час маніпуляції. Справа в тому, що ферменти слини – це найбільш важлива і ефективний захист організму проти можливих несприятливих впливів хімічних окислювачів. Вони здатні розщепити понад 29 мг активного з’єднання в хвилину.

Безпечна формула і для слизової оболонки. Ці речовини знаходяться в різних засобах для споліскування і антисептики для ротової порожнини. Навіть при регулярному їх використанні відсутні дані про шкідливі ефекти для людини.

Освітлюючий метод із застосуванням домашніх систем ефективний і безпечний, що з успіхом доведено багаторічною практикою співробітників Ora Pro Clinic. Але фахівці-стоматологи попереджають, що краще звертатися до професіоналів, які допоможуть зробити все правильно, без небезпечних для здоров’я наслідків.