Ora pro
професійний підхід до лікування зубів строго відповідно до міжнародних стандартів і європейським протоколам, а також відповідно до стандартів Міністерства Охорони здоров'я України.
Пн - Пт с 9:00 до 20:00
Сб - Нд с 9:00 до 17:00

Як швидко звикнути до знімних протезів і правильно доглядати за ними: гайд для початківців

Головна  /  Протезування зубів   /  Як швидко звикнути до знімних протезів і правильно доглядати за ними: гайд для початківців

Як швидко звикнути до знімних протезів і правильно доглядати за ними: гайд для початківців

Різновиди конструкцій: що потрібно знати до прийому у лікаря

Скільки за часом займає звикання до систем

Рекомендації, які спростять адаптацію

Знімні протези: як доглядати, щоб продовжити їх термін служби

Знімні протези використовуються для заміщення відсутніх зубів з метою підвищення якості життя. Особливість таких конструкцій зазначена в їх назві: пацієнт при необхідності може знімати вироби самостійно. Сучасна стоматологічна продукція виробляється з міцних матеріалів, які виключають викликання алергії на неї або будь-які відторгнення. При правильному підборі представлені системи характеризуються зручністю експлуатації і не шкодять слизової порожнині рота.

Установка показана при втраті як декількох, так і повністю всього зубного ряду. Сьогодні застосовується таке протезування, яке абсолютно не відрізнити від справжніх зубів. Подібне рішення проблеми задіюється, якщо з яких-небудь причин не виходить поставити незнімні пристрої.

Різновиди конструкцій: що потрібно знати до прийому у лікаря

Всі системи такого плану поділяються на три групи:

 • Частково-знімні протези. Фіксація проводиться кламмерами або аттачменами. Їх можна встановлювати лише в тому випадку, коли присутні здорові зуби.
 • Умовно-знімні. Кріпляться за допомогою гвинтів або стоматологічного цементу. Знімати цей вид виробів можна тільки в кабінеті у лікаря. Головна особливість – можливість установки на один зуб.
 • Повноцінно знімні. Фіксуються присосками, кламерами або накладним клеєм. Одягати і знімати їх просто, за рахунок чого кожен пацієнт може виконувати ці дії самостійно.

У клініці вам підберуть відповідний варіант, виходячи зі стану вашої ротової порожнини і бюджету.

Скільки за часом займає звикання до систем

Встановлюючи знімний верхній протез або відразу на обидві щелепи, ви повинні бути готові до того, що адаптація займе близько 30 днів. Спочатку вироби будуть сприйматися як чужорідне тіло і викликати дискомфортні відчуття. Вони можуть порушити дикцію, натирати ясна, викликати підвищене слиновиділення, ускладнювати відкушування і розжовування їжі. У деяких випадках можуть виникати позиви до блювоти. Всі ці та інші прояви зменшуються до кінця першого тижня носіння і повністю зникають після 3-4 тижнів. Щоб прискорити процес звикання, необхідно постійне використання.

Рекомендації, які спростять адаптацію

 • У кріслі стоматолога відразу зверніть увагу на те, як правильно одягати знімний протез. Додатково потренируйтесь вдома перед дзеркалом, щоб відточити цю дію до автоматизму.
 • Перед накладанням конструкції змочіть її у воді або скористайтеся фіксуючими засобами.
 • У перші півтора-два тижні не знімайте виріб, навіть на ніч. Виняток становить виймання для очищення і проведення доглядових процедур.
 • Зменшити блювотний рефлекс можна шляхом розсмоктування цукерки, поклавши її до піднебіння і утримуючи язиком в такому положенні.
 • Як можна частіше полощіть рот теплою водою – 8-10 разів на день, пийте в міру гарячий чай.
 • Відновити правильну дикцію можна за рахунок читання вголос в спокійній обстановці. Через 5-6 днів вимова поліпшується.
 • Перші 2-4 дні краще виключити навантаження і вживати м’яку їжу. Не кусайте передніми зубами, пережовувати їжу необхідно повільно і ретельно.

Знімні протези: як доглядати, щоб продовжити їх термін служби

На тривалість експлуатації продукції впливає те, наскільки добре ви доглядаєте за нею. Підтримка її чистоти – це важлива складова гігієни всієї ротової порожнини. Дотримуючись зазначеним нижче правилам, ви забезпечите повноцінний догляд за конструкцією:

 • Чищення зубів і безпосередньо протеза двічі на день. Рекомендується вибирати м’яку щітку і низькоабразивну зубну пасту, уникаючи появи подряпин на матеріалі.
 • При наявності кламерів очищення варто проводити максимально обережно, щоб не зіпсувати виріб.
 • Після кожного прийому їжі виконується промивання під проточною водою.
 • Регулярна повна дезінфекція ультразвуком або за допомогою спеціального розчину – мінімум кілька разів на тиждень, чи найкраще – щодня.
 • Сучасні моделі не вимагають зберігання в рідині, для цього існують спеціальні контейнери.
 • Професійне чищення 1 раз в півроку-рік для видалення нальоту і твердих відкладень.

Наш стоматологічний центр Ora Pro Clinic пропонує надійні та інноваційні методики протезування. Використовувані при виготовленні конструкцій матеріали – якісні, довговічні, зносостійкі. Дізнатися, скільки коштує знімний зубний протез, ви можете на нашому сайті. Більш детальну інформацію про ціні ви зможете отримати на безкоштовній консультації.