Як вибрати зубну щітку: визначаємо найкращу з кращих саме для Вас
Види зубних щіток: розбір магазинної продукції
Мануальні (вони ж ручні)
Електричні зубні щітки
Ультразвукові зубні щітки
Чи потрібні спеціальні засоби для чищення мостів та імплантів?
Яка вона – ідеальна зубна щітка: додаткові характеристики
Приділити час вибору зубної щітки – це один з кроків до красивої і здорової посмішки. Чищення зубів – елементарне правило гігієни, але саме воно багато в чому впливає на стан ротової порожнини. Як з тисячі пропозицій підібрати таку щітку, яка підійде саме вам? Ми рекомендуємо нашим пацієнтам варіанти на основі особливостей організму, стану зубів і ясен, звичок.
У цій статті наші фахівці діляться, як можна самостійно визначити, який засіб особистої гігієни стане ідеальним для вас.
Які існують види зубних щіток: розбір магазинної продукції
Всі пропозиції, які ви зустрічаєте на прилавках, розподіляються на кілька категорій:
- За віком – дитячі, підліткові, дорослі.
- За класом – мануальні, електричні, ультравукові.
- По виду і матеріалу щетини – натуральні або синтетичні.
Також виділяють гігієнічні для догляду за відсутності будь-яких проблем, пародонтологічні для делікатного очищення при наявності захворювань, спеціальні для чищення протезів, ортодонтичних конструкцій.
Мануальні (вони ж ручні)
Механічні компоненти купують близько 70% населення. Вони прекрасно справляються з очищенням порожнини рота від м’яких відкладень, але тільки за однієї умови: пацієнт повинен відповідально підходити до виконання процесу.
Сьогодні віддавати перевагу натуральному – це не просто модний тренд, а справжній прояв турботи про себе. Але якщо говорити про те, яку зубну щітку вибрати, то представлений підхід тут не працює. Моделі з штучними щетинками – краще, оскільки не вбирають вологу, як це відбувається з натуральними. З цієї ж причини останні вважаються більш схильними до розмноженню бактерій. Тому їх не радять купувати для дітей, щоб виключити ймовірність виникнення стоматиту. Ще один факт на користь штучних щетинок – вони менш схильні до зламу. Врахуйте, що гострий край зламаного волоска може травмувати ясна.
Різновиди мануальних виробів: що підійде середньостатистичній людині
Виходячи з типу щетинок, передбачається наступний розподіл:
- Дуже м’які.
- М’які.
- Середньої жорсткості.
- Дуже жорсткі.
- Комбіновані – з різних матеріалів.
- Загальні – різної твердості.
Купівля м’якої зубної щітки – гарне рішення для пацієнтів з хворобами і кровоточивістю ясен. Розглянути такий варіант також слід усім, у кого спостерігається истонченная емаль. Рекомендується використовувати і дітям у віці від 1 року завдяки м’якому впливу на молочні зубки без пошкодження емалі. Зверніть увагу: продукція такого формату потребує більш частої заміни, так як швидко втрачає свій первісний вигляд.
Середньої жорсткості – вибір більшості людей, у яких відсутні захворювання зубів, ясен, мови. Жорстка щітка призначається при сильному скупченні нальоту, який не виходить прибрати менш жорсткими моделями.
Оптимальне рішення для людини зі здоровою ротовою порожниною – середній ступінь жорсткості. При правильному користуванні такими виробами легко очистити наліт, не травмуючи при цьому тканини навколо. В окремих випадках стоматолог може рекомендувати жорсткий тип, однак самостійно вибирати його не варто.
Електричні
Якщо результат очищення стандартними засобами не задовольняє вас, то можна перейти на електрощітку. Як правило, головка – невелика, що дозволить зі зручністю знімати наліт з далеких зубів.
Як вибрати електричну зубну щітку: 3 основні моменти
Лікарі Ora Pro Clinic пропонують приділити увагу наступним важливим критеріям:
- Тип головки – знімний або незнімний. Другий варіант відрізняється більш доступною ціною, але вважається одноразовим. Кращими для придбання визнані пропозиції зі знімними елементами.
- Датчик тиску. Коли пацієнт робить сильний тиск під час процедури очищення, електрощітки зупиняється, щоб щетинки не зашкодили емаль.
- Сполучення з телефоном. Розумна електрозубная щітка може передбачати різноманітний функціонал, який доступний для перегляду на смартфоні. Користувач може ознайомитися з інформацією по наявному заряду, тривалості, якості та мапі чистки, за допомогою якої визначаються ділянки з меншим впливом.
Перед тим як вибрати електрощітку, рекомендується ознайомитися з принципом її роботи. Кращими вважаються такі, які поєднують пульсуючі і зворотно-обертальні рухи. Це дозволить розм’якшити і видалити зубний камінь. Подібний варіант людям із захворюваннями пародонту варто купувати лише після консультації зі стоматологом.
Ультразвукові
Такі різновиди – найсучасніші. Надають лікувальний ефект для ясен, підходять в якості профілактики проти зубного каменю, гінгівіту, пародонтиту, пародонтозу. Конструкція включає в себе мотор і п’єзокерамічних пластину, яка видає ультразвукову хвилю частотою 1,6-1,7 МГц. Завдяки цьому утворюються коливання: 2,4 млн. Рухів в хвилину. Подібний підхід націлений на позбавлення від мікробів на поверхні зуба і до 5 мм під яснами.
Частота ультразвукової щітки для зубів не шкодить організму, але людям з серцево-судинними захворюваннями все ж слід розглянути альтернативні рішення. Відмовитися від такого способу очищення також варто після процедури імплантації.
Чи потрібні спеціальні засоби для чищення мостів та імплантів?
Так, лікарі радять перейти на інтердентальні щітки, які очищають контакти з сусідніми зубами і мінімізують скупчення нальоту. Для гігієни також можна застосовувати флос і іригатор.
Якщо у вас встановлена брекет-система , тоді потрібно обзавестися профілактичними виробами. Вони мають дві головки: на першій – щетинки різної довжини, на другий – невеликий йоржик. З їх допомогою легко видалити наліт і залишки їжі.
Яка вона – ідеальна зубна щітка: додаткові характеристики
Вибір повинен грунтуватися на комплексному підході. Підійшовши до стенду, оцініть візуально наступні моменти:
- Форма щетини. Як правило, це кілька рядів ворсинок, зібраних в пучки. У продажу представлені різноманітні варіації довжини і форми пучків, але важливим залишається необхідність заокруглення кінчиків. Так вдасться виключити ймовірність травмування ясенної зони.
- Конфігурація та розмір головки. Не рекомендується вибирати великі розміри, оскільки це ускладнить виконання маніпуляцій у роті і збільшить ризик пошкодження ясен. Оптимальний показник для дорослої людини – 30 мм, для дитини – 18-25 мм.
- Будова ручки. Бажано, щоб з’єднання ручки з головкою було гнучким. За рахунок цього ви зможете регулювати ступінь натиску. Відсутність м’якої зв’язки може призвести до подряпин ясна, спровокувати оголення шийки зуба, підвищити його чутливість.
Важливо пам’ятати, як часто міняти зубну щітку: рекомендації стоматологів – кожні 2-3 місяці. Користуйтеся тільки особистими гігієнічними засобами, так як через них може передаватися інфекція.
Звичайно, завжди приємніше використовувати технологічний і красивий інструмент для очищення, який перетворює рутинну обов’язок в радість. Але варто пам’ятати, що комусь підійде електрична модель, а у кого-то від неї зросте чутливість зубів і запалюються ясна. Все індивідуально, тому при виборі зубної щітки не зайвим буде звернутися до стоматолога. Не забувайте також про необхідність професійного чищення раз у півроку, щоб зберегти усмішку здоровою. Чекаємо вас в Ora Pro Clinic !