Ora pro
професійний підхід до лікування зубів строго відповідно до міжнародних стандартів і європейським протоколам, а також відповідно до стандартів Міністерства Охорони здоров'я України.
Пн - Пт с 9:00 до 20:00
Сб - Нд с 9:00 до 17:00

Які коронки на зуби краще вибрати?

Головна  /  Основная   /  Які коронки на зуби краще вибрати?

Які коронки на зуби краще вибрати?

Коли необхідно ставити коронку?
Які види коронок існують сьогодні?
Металокерамічні коронки.
Керамічні на основі діоксиду цирконію.
Пресскераміка.
Металопластмаса
Інші види зубних коронок.
Як в клініці Ora Pro Clinic встановлюють коронки?

Сьогодні коронки на зуби роблять відрізнятись від природного матеріалу зуба або віддають перевагу міцності, зносостійкості, надійності. Допомогти визначитися з вибором матеріалу і виду коронки може тільки фахівець, який знає властивості матеріалу, як згодом він буде виглядати і скільки прослужить. Ось що радять своїм пацієнтам досвідчені професіонали стоматологічної клініки Ora Pro Clinic в Києві.

Що таке коронка?

Зубні коронки – ортопедичні вироби, які встановлені для зміцнення і відновлення зруйнованих зубів. Коронки можуть бути повні, полукоронкі, тричвертні, в залежності від того, яку частину зуба необхідно відновити.
Якщо зуб зруйнований повністю, рекомендовано встановити імплантат, на який також через деякий час виготовляють коронку. Коли з якоїсь причини неможливо встановити імплантат, виготовляють мостовідний протез – кілька “спаяних” між собою коронок, при цьому 2 сусідніх зуба є опорними.

Коли необхідно ставити коронку?

Стоматолог рекомендує установку коронки, якщо при обстеженні і лікуванні було виявлено, що:
зуб зламаний, зношений або зруйнований карієсом більш ніж на ½;
є візуальні недоліки зубного ряду – щілини (діастеми), занадто криві або рідкісні зуби;
зуб «мертвий» – з коріння були видалені нерви і відсутнє нормальне харчування тканин;
зуб піддається підвищеному стирання;
відсутня і порушена функція зубощелепної системи.
Спеціаліст рекомендує, який вид протеза або зубний коронки слід поставити. Він орієнтується на положення пошкодженого зуба, ступінь зруйнованості, загальну клінічну картину і побажання пацієнта.

Які види коронок існують сьогодні?

Види коронок на зуби за матеріалами, з яких вони виготовлені:
Металокерамічні – вони поєднують в собі міцність і зносостійкість металу з естетичністю кераміки. В якості основи для керамічного покриття використовують сплави дорогоцінних металів і інші за складом сплави.
Керамічні – високоестетичні матеріали, що імітують природні тканини зуба. Виготовляють їх з пресованої кераміки або фарфору, оксиду алюмінію, діоксиду цирконію.
Металопласмаси – в якості основи цих бюджетних конструкцій використовуються недорогі метали і сплави – нікель, хром, кобальт.
Кожен вид має свої переваги і недоліки, які враховуються при виборі конструкції для протезування.
Все рідше застосовуються коронки з металів і металопласмаси. Незважаючи на їх дешевизну, кількість недоліків набагато більше, що і робить вироби непопулярними в сучасній стоматології.

Металокерамічні

Досить міцні і естетичні конструкції.
Внутрішній шар коронки виготовлений з металевого ковпачка, а зверху він вкритий керамікою. Ступінь міцності залежить від виду металевої основи. Так, наприклад, якщо використовується золото, то час експлуатації виробу обмежена 7-8 роками. Проте, золото надає металокераміці більш природний «теплий» колір. Тому такі види коронок можна встановлювати на передні зуби. Вони досить дорогі. Але найчастіше внутрішній ковпачок виготовляється з кобальто-хромового сплаву, а потім зубний технік вручну наносить кераміку, що надає коронці природний вигляд.
Згодом коронка не міняє колір і досить міцна, але одним недоліком металокераміки є ризик появи мікротріщин і сколів на зовнішньому керамічному покритті вироби. Але таке явище виникає при використанні неякісного матеріалу, порушення технології установки або експлуатації.

Керамічні на основі діоксиду цирконію.

Керамічні коронки самі естетичні. Вони не відрізняються від натурального зуба, і при цьому довговічні. Термін експлуатації не перевищує 10 років, але при дотриманні рекомендацій лікаря по догляду і експлуатації порцеляновий коронка може прослужити і 15 років.
Їх встановлюють на передні верхні зуби, де краса важливіше міцності. Різці використовуються в відкушуванні, але не в пережовуванні їжі, них припадає невисока навантаження. Але такі коронки також встановлюють на жувальні зуби, по міцності вони не поступаються металокерамічним, і в той же час є більш естетичними, так як всередині немає металу.
Такими ж міцними, є коронки з оксиду алюмінію. Оксид алюмінію має світлий колір, тому коронки з нього по увазі не поступаються фарфору, але матеріал досить крихкий і його застосовують для коронок на передні зуби. Час експлуатації – 5-10 років.
Діоксид цирконію найміцніший з цієї категорії. Термін служби виробів становить 15-20 років. Однак він має більш високу вартість. Суперміцні матеріали застосовують для виготовлення мостових протезів і імплантатів. Діоксид цирконію рекомендується встановлювати на абсолютно будь-яку групу зубів, а також на жувальні зуби. Завдяки прозорості матеріалу коронка з оксидів металів повністю імітує живий зуб.

Пресскераміка

Сучасного вигляду зубних коронок. Вироби поєднують в собі переваги всіх видів Вони:
міцні;
естетичні;
мають поліпшеним крайовим приляганням вироби до зуба;
зносостійкість.
У напресованими матеріалі частки мають різний діаметр, що надає коронці природну прозорість, природний колір і відображення. Коронки виглядають не відрізняються від своїх зубів і при цьому не втрачають характеристик довгий час. Це найприродніший вид коронок.

Металопластмаса

Це самий бюджетний варіант стоматологічних виробів. Недорога металева основа, дешева пластмаса можуть викликати алергічні реакції, подразнення. Крім того, вони мають низьку міцність і зносостійкість. Термін служби дешевих коронок – всього 2-3 роки, тому їх використовують в якості тимчасових.

Які ще є відмінності?

Є й інші види зубних коронок, які розрізняються по:

  • технології виготовлення;
  • характеру фіксування;
  • типу опори;
  • методу виконання.

Наприклад, коронки можуть бути:

  • литими;
  • пресованими;
  •  фрезерними.

Також можуть по-різному фіксуватися в ротовій порожнині:

  • на штифтах;
  • закріплюються на цемент;
  • пригвинчуватися до металевого імплантату.

Класифікують коронки і по виду використовуваної опори на:

  • поодинокі;
  • мостовидні протези;
  • телескопічні протези.

Коронки можуть виготовлятися прямим і непрямим способом. При прямому фахівець робить її під час візиту пацієнта до лікаря і проведення їм лікувальних маніпуляцій. При непрямому – конструкція виготовляється в стоматологічній лабораторії.

Як в клініці Ora Pro Clinic встановлюють коронки?

У клініці Ora Pro Clinic (Київ) для установки коронок використовуються як класичні, перевірені часом методи, так і суперсучасні технології. В лабораторії клініки, наприклад, використовується CAD / CAM. Це комп’ютеризована технологія, яка використовує 3D моделювання і виготовлення.
Найпоширенішими на сьогоднішній день є коронки з пресскерамікі і діоксиду цирконію. Завдяки міцності і естетичним властивостям такі коронки підходять практично в будь-якій клінічній ситуації.
Завдяки комп’ютерному скануванню щелепи пацієнта (зубів, ясен) фахівець враховує найдрібніші особливості і дозволяє виготовити коронки, вкладки, мостовидні протези з високою точністю. Така технологія коштує не дешево, але вона дозволяє уникнути похибок у виготовленні виробів, дискомфорту, зниження терміну служби і тривалості візиту до стоматолога.
Якщо обрані дорогі коронки, то не потрібно економити і на технології їх виготовлення. Такі вироби, виготовлені і встановлені фахівцями Ora Pro Clinic, прослужать не одне десятиліття, прикрашаючи посмішку і викликаючи тільки позитивні емоції.